Кількість
|
Вартість
|
||
|
Купуйте органічну крупу пшоняну у перевіреного постачальника – TM Ahimsa
Ми – сімейна ферма.
Вирощуємо органічне пшоно на власних полях у Дніпропетровській області. В радіусі 50 км відсутні великі заводи чи фабрики, тому наші продукти дійсно екологічно чисті.
Наші поля у заповідній зоні |
Наша родина |
Беремо участь у міжнародних виставках та покращуємо стандарти роботи |
Використовуємо новітнє обладнання, щоб ви отримували найвищу якість |
Органічні сертифікати, що дійсні у США та Європі
Маємо сертифікати, що дійсні у Євросоюзі та США.
Кілька раз на рік без попередження незалежні інспектори перевіряють нас. Тож ви можете буди впевнені у якості наших продуктів.
Сертифікат для Евросоюзу |
Сертифікат для США та Канади |
Крупа, одержувана внаслідок переробки плодів культурних сортів проса, у ході якої звільняються від оболонок, зародка і шліфуються. Колір пшона варіюється від світло-жовтого з сіруватим відтінком до яскраво-жовтого.
Види
Виділяють три види пшона: шліфоване, пшоно-дранець і подрібнене.
Шліфоване пшоно вважається найбільш якісним, легко засвоюється організмом. Воно виходить шляхом повного звільнення ядра від квіткових плівок, оболонок та зародка. Поверхня ядерців шорстка, світлого кольору. Шліфоване пшоно вариться швидше за інші види і чудово підходить для приготування каш і запіканок.
Пшоно-дранець отримують шляхом видалення тільки квіткових плівок. Зернятка пофарбовані в насичений жовтий колір, мають глянсову поверхню, маленька біла цятка в центрі говорить про присутність зародка. Останній містить жир, тому пшоно-дранець не підлягає тривалому зберіганню.
Дроблена крупа є частинками зерна, які отримані в результаті переробки вихідного цільного пшона на дранець або при шліфуванні. Зазвичай його використовують для приготування рідких та в'язких каш.
Вживання
Найчастіше пшоно використовується для приготування пшоняної каші. Її можна варити на воді або молоці, додаючи цукор, сіль, горіхи, сухофрукти, олію, овочі, сметану, сир, цибулю, печінку, гриби. Перед варінням пшоно потрібно кілька разів промити у воді. При цьому останнє промивання рекомендують проводити в гарячій воді, яка розчиняє жирову плівку на поверхні зернят і допоможе позбавитися гіркого присмаку.
Щоб покращити смак, пшоно можна попередньо обсмажити зі спеціями та прянощами на сухій сковороді.
Щоб отримати розсипчасту кашу, беруть дві частини рідини на одну частину крупи. Пшоняна каша вариться протягом 25-30 хвилин. Під час варіння пшоно збільшується в об'ємі в 5-6 разів.
Як вибирати
Оскільки пшоно містить велику кількість жирів, воно швидко гіркує. Тому його не рекомендують купувати у великих кількостях про запас.
При виборі крупи потрібно звернути увагу на термін придатності, а також колір зернят. Чим жовтіші зерна, тим каша буде смачнішою. Темне пшоно дасть розсипчасту кашу, тоді як світле – в'язку.
Корисні властивості
Пшоно перешкоджає відкладенню жирів в організмі, виводить токсини, шлаки, антибіотики, зміцнює зуби, кістки, нігті та волосся, надає м'язам еластичність, виявляє загальнозміцнюючі, зігрівальні, бадьорі властивості.
Пшоняну кашу рекомендують вживати при атеросклерозі, діабеті, захворюваннях підшлункової залози, печінки, органів нервової та серцево-судинної системи.
Пшоняна каша корисна для людей, які відчувають інтенсивні фізичні та інтелектуальні навантаження. Серед усіх видів каш вона є найменш алергенною. Крім того, вона містить повільні вуглеводи, які не призводять до різкого підвищення рівня цукру в крові, тому її рекомендують вживати людям із діабетом.
Обмеження щодо вживання
Пшоняну кашу у великій кількості не варто вживати людям, які страждають від зниженої кислотності шлункового соку, при вагітності, у разі індивідуальної непереносимості. Пшоно містить речовини, які перешкоджають засвоєнню йоду щитовидною залозою.